SAKARYA BÖLGE HABER Gazetesi - Sakarya Haberleri - Güncel - Politika - Siyaset - Spor - Ekonomi - Yaşam - Eğitim - Kültür - Sağlık - Forum - Blog
Güncel
Politika
Yaşam
Sağlık
Eğitim
Kültür
Foto Galeri
Genel
Magazin
Duyuru
Ekonomi
Spor

 Doktor Sevda Gürsel AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı oldu.Yazı Boyutu: 
Doktor Sevda Gürsel AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı oldu.

'Kadının siyasetteki bütünleştirici rolü yadsınamaz'
Ana yüreği, hanım eli ve kadın gözüyle…


12 Haziran 2011 Genel Seçimleri 24. Dönem Milletvekilliği için dün AK Parti İl Başkanlığı'na başvurusunu gerçekleştiren Dr. Sevda Gürsel aday adaylığını Sakarya kamuoyu ile paylaştı.

Kadının, toplumun temelini oluşturan ailenin kurucusu ve erkeğin tamamlayıcısı olduğunu vurgulayan Dr. Sevda Gürsel, Sakarya'nın da artık Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir kadın vekil ile temsil edilmesi gerektiğini belirtti.

Dr. Gürsel, aday adayı oluş amacını, “İlimin ve toplumun her yaştan her kesimden her yöreden en üst düzeyde el ele vererek en iyi şekilde temsilinin sağlanmasıdır. Bu anlamda hiç durmadan çalışmak, oluşturulan sistemle devam eden bu süreçte bir nefer olmak istiyorum” sözleri ile açıkladı.

 


Genç yaşta büyük kariyer

 


Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden doktor olarak mezun olan ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Yoğun Bakım Uzmanlık-Doktora eğitimini tamamladıktan sonra Tıp dünyasında bir çok önemli sorumluluklar üstlene Dr. Sevda Gürsel, Sakarya İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Sağlık alanında elde ettiği başarıyı toplumsal faaliyetlere de taşıyan Dr. Sevda Gürsel‘in sosyal sorumluluk kapsamında bir çok önemli projede imzası bulunuyor.

Kadın siyasetinin erkek siyasetine mutlaka katkıları olması gerektiğinin belirten Dr. Gürsel, “Özelikla sayın Başbakanımın, Adalet ve Kalkınma Partisi‘nin kadına verdiği değer ve kadın erkek fırsat eşitliği ortadadır. Yıllardır toplumda çeşitli rollerde bulunuyorum. Genç kızlık, annelik, bilim kadınlığı, doktorluk ve yöneticilik derken ilk defa bu süreçte kadına bu denli değer verildiğini ve kadın potansiyelini öne çıkarabilme arzusunu izledim.  Değişin toplumsal süreçte ekonomik, siyasi ve sosyal hayatta kadının artan yeri elbette tartışılmaz. Kadın ailenin kurucusu, toplumun temel çatısı, bugünün küçüklerinin, geleceğin devlet büyüklerinin de annesidir. Erkek büyük resimdeki dağdır, güneştir. Kadın akan nehir, solunan havadır. Nasıl güneşsiz yaşanamayacaksa, havasız da yaşanamaz. Günümüz toplumanda da kadın ve erkek birbirlerini tamamlayan unsurlardır. Barış ve kucaklaşmaya en çok ihtiyacımız olduğu dönemlerde kadının siyasetteki bütünleştirici rolü yadsınamaz. Bu sebeplerden dolayı, yıllarca hizmett ettiğim ilim Sakarya’dan da bir kadının mecliste temsilci olması artık gerekmektedir. Sakarya için en önemlisi, çıkacak kişinin Sakarya’nın ilk kadın temsilci olmasıdır. Allah çıktığımız yolda İnşaallah bizi utandırmaz” diye konuştu.

 


“Hizmet etmek istiyorum”

 


Sakarya için bir çok alanda projesi olduğunu bunları hayata geçirmek için Sakarya'yı mecliste temsil etmek istediğini belirten AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Dr. Sevda Gürsel, Sakarya için görüşlerini şöyle dile getirdi; “Sakarya’da en çok istediğim şey eş, anne ve kadın olarak tüm kadınlarımızı bir araya getirerek, en ücra köşeden en çağdaş mahalleye kadar elele tutuşturup, milli değerlerini yitirmeden sağlık ve eğitim hizmeti sağlamaktır. Sakarya’da, çocukluğumda ve çocuklarımla yaşadığım deprem afeti ile nesillerini burada yetiştiren  ailelere destek olmak adına depremin yıkıcı etkileriyle mücadele edecek, projeler ile ilime hizmet etmek istiyorum.

Sakarya’da olmak, burada eğitim görmek, burada yaşamak demektir bilinciyle Sakarya’nın şehircilik, eğitim, sağlık, ekonomi ve sosyal hizmetlerinde Türkiye’nin en refah ve ileri arasında olması için hiç durmadan çalışmak, üretmek istiyorum. İnsanların emekli olunca yaşamak isteyecekleri bir il hayal ediyorum.


“Teşkilatımın yanında olacağım”


Muhtaç olduğum gücü önce Allah’ımdan, sonrada yıllardır insanla gönüllü çalışan, tüm dertlerini dinleyen, çoğu zaman kendini yalnız hisseden tüm teşkilat ve teşkilatçılarımdan almak istiyorum. Onların her zaman yanlarında olacağım. Teşkilatıma layık olmak için vekillik yolunda insanlığım ve sadakatımla canla başla çalışacağım.

Sakaryalı olmakla her zaman gurur duyduğum gibi, Sakarya’da yaşamaktan da huzur duymak, ecdatlarım burada hayatına devam edip aileleri kurmak için, çocuklarımız için, tüm Sakaryalılar için istiyorum.”


Sakarya Haber Ajansı / Sakarya

Dr. SEVDA GÜRSEL Kimdir;

1967 yılında ailemin ilk görev yeri olan Giresun’da doğdum. Aynı yıl içinde memleketim Sakarya’ya döndük. Sakarya 21 Haziran İlköğretim okulunda ilkokulu bitirdim. Orta öğrenimimi Ankara’da, liseyi Ankara Kız Lisesinde tamamladım.


21 yıllık evliyim, 16 ve 11 yaşlarında iki erkek çocuğu annesiyim. İyi düzeyde İngilizce, başlangıç düzeyinde Arapça ve Rusça bilmekteyim.

1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden doktor olarak mezun oldum. 1997 yılına kadar Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Yoğun bakım Uzmanlık-Doktora eğitimimi tamamladım. Hacettepe Ü. Tıp Fakültesi Hastanesinde Ağrı tedavisi ve Organ nakli Bilim Dallarında Öğretim Görevlisi olarak çalıştım. Çok sayıda bilimsel makale yazıp yurt dışında (Almanya,Hollanda,Yunanistan) yayınladım; eğitim ve kurslara, bilimsel toplantılara katıldım. 2005- 2009 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdim. Yöneticilik, Liderlik ve Sağlık İşletmeciliği eğitimlerine katıldım.


 1997 yılında, ailemin bulunduğu Adapazarı’na eşimle  birlikte tayin olduk. Önce Sakarya Doğum Doğumevi ve deprem sonrası ToyotaSA  Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesinde ameliyathane ve yoğun bakım sorumlusu olarak çalıştım. Sakarya’da ilk ağrı polikliniğini yapılandırdım. Kanser ağrıları ve geçmeyen  kronik ağrıların muayene-tedavi izlemlerini gerçekleştirdim.


2005 yılında Sakarya İl Sağlık  Md.Yardımcısı görevine getirildim. Burada tüm resmi, özel ve eğitim araştırma hastanelerinin işleyişinden, planlanıp yürütülmesinden yükümlü oldum. Yoğun Bakım Uzmanı olmam ve travmatoloji eğitimi almam sebebiyle Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinin bölge (Sakarya, Bartın, Düzce, Bolu, Zonguldak illeri) sorumluluğuna  getirildim. Aynı zamanda Sakarya’daki il Acil Servis hizmetlerinin koordinasyon ve yapılanmalarından sorumlu oldum. Halen İl Kanser Koordinatörlüğü, İl Organ Nakli Koordinatörlüğü, İlaç-Eczacılık Hizmetleri sorumluluğu, Tedavi Birimleri (muayenehaneler, özel hastaneler)  sorumluluğunu yürüttüm.


Tüm meslek hayatım boyunca hayır odaklı STK  faaliyetlerinde bulundum. 2004 yılından sonraki Tabip Odası seçimlerine iki kez listemle katıldım. Meslektaşlarımın teveccühleri ile, listemle birlikte en yüksek oylarla seçildim. 2004-2006 döneminde genel sekreterlik ve TTB Ankara delegasyonluğu hizmetini yaptım. Sakarya Tabip Odası  Ankara delegesi olarak Sakarya temsilcisiyim. 2008- 2009 döneminde Büyükşehir Belediyesi Kent Komisyonu Kadın Meclisi Başkan yardımcısı olarak çalıştım ve pek  çok projeye imza attım. Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclisi Sağlık Komisyonu eşbaşkanlığı yaptım. Türk Kızılay Derneği, Türkiye Yardımseverler Derneği, Türk Kadınlar Birliği üyeliği, Türk Kadınlar Birliği ile “Ağrı” ve Muhtarlar Derneği “Ağrı ile Başa Çıkmanın Yolları” konularını ilçe ilçe dolaşarak anlattım. Konu ile ilgili eğitim ve tarama faaliyetlerine halen devam ediyorum.


2010 yılında şimdiye kadar ilimizde gerçekleştirilen en geniş tabanlı toplum çalışması olan Kanser Tarama Çalışmasını ilçe  belediyelerimizin destekleri ile gerçekleştirdik. 5000 kişilik saha taramasından 15 meme kanseri vakasını ciddi bir ekip çalışması ile tespit ettik ve tedavilerini planlayıp, 2010 dünya kanser kongresinde ilimizi temsilen yayınlayıp derece aldık.

 


15  Mart  2011 - 17:55:28 - 3 günlük

Yorum: [1] Kategori: [Politika]

Yorum yap


Yorumlar:  

Yazan: ADNAN DİNÇER adnan4041@hotail.com. - IP kayıtlı

17.03.2011 - 00:26:18

Yazınızı sonuna kadar okudum.HER KELİMENİN DOĞRULUĞUNA İNANIYORUM.Sizler gibi öz verili çalışacak,projeler üretecek,azimli,kararlı,tuttuğunu koparan,riyakarlıktan uzak,fedakar,hoş görülü,kültürlü,sabırlı kadın adaylara çoook ihtiyaç var.Bu sene Sakaryadan yalnızca 7 tane kadın milletvekili aday gösterilsin.Erkekler bu özveriyi göstersinker.Bu onların kadına verdiği değeri anlatacaktır.Başbakanda kadınında olmasını istemiyor mu.Yapacakları çalışmaları hep birlikte görme fırsatını yakalarız.Dürüstlük onların yapılarında var.İstisnalar kaideyi bozmaz.Gelin tüm adaylar kadın milletvekili aday adaylarını meclise gönderelim.Bu size gelecek seçimde gerçekleri görmenize yardımcı olacaktır.Bu millette size dua edecektir.Erkekler varmısınız.Bu kadına yapılan en büyük saygı olacaktır.Yaşadığınız müddetçe bunu hep hatırlayacaksınız.Tüm kadınların düşüncelerini,kadın adayların yorumunu bekliyorum.Sizler geleceğin önderleri olacaksınız.HER erkeğin arkasında başarılı bir kadın vardır.Saygılarımla...

Sayfa: 1
 
  Politika
• Çanakkale Zaferi sadece a
• Doktor Sevda Gürsel AK Pa
• HAS Partisi Sakarya İl Ba
• İşte Türkiye Partisi aday
• Ziya Hoca; Kuzey’e
• Milli Görüş ve Saadet par
• Taraklılı Arıcıoğlu adayl
• Pamukovalı Adnan Çelik Re
• Erdem, Aday Adayı oldu
• Topçu: Fındığın Merkezi D

▼  reklam  ▼

Reklam ver


  Son Haberler
• Kaskı hayatını kurtardı
• Düzce'de polisi harekete
• Akçakoca’da okullar
• İbrahim Tatlıses Bozüyük'
• Tavşancıl çöplüğünde şüph
• Karısını bıçakladı “
• Kamyoncu 150 bin liralık
• Kozluk cinayetinde işler
• Köprü tehlike saçıyor
• Seçmen kağıtları muhtarlı

▼  reklam  ▼

Reklam ver


   En Çok Okunan Haberler
• Eşme Köyü’nde ̶
• 19 Mayıs bayramı coşku il
• Vardar'ın düğün şöleni ya
• Atatürk İlköğretim'den Ok
• GETEF Fuarı açıldı
• Geyve AL'den Mezuniyet Ge
• Geyve AİÖ' den yılsonu ge
• Murat Kaya ve Meclisi Maz
• Behçeli Belediye Başkan a
• Kaymakam Erdoğan’da

» Bu Sayfayı Paylaş
Arkadaşına Öner
Google 'da Paylaş
Facebook 'da Paylaş
MySpace 'de Paylaş
Twitter 'da Paylaş
Digg 'de Paylaş
DEL.ICO.US 'da Paylaş
Döviz Kuru Bilgileri
DOLAR(USD) 1,5810
EURO(EUR) 2,2350
STERLİN(GBP) 2,5525
EURO/USD 1,4145
Gösterge Bono 8,75
O/N Repo 3,84
ALTIN 72,28
Tren Saatleri
ADAPAZARI - HAYDARPAŞA
ADAPZR ARİFİYE İZMİT H.PAŞA
05:25 05:39 06:23 08:23
07:00 07:14 07:55 09:42
07:40 7:52 08:29 10:15
09:20 09:34 10:13 12:01
11:20 11:34 12:13 14:01
12:40 12:54 13:34 15:22
13:40 13:54 14:34 16:17
15:35 15:48 16:28 18:16
16:40 16:54 17:33 19:23
17:15 17:29 18:16 20:16
18:55 19:10 19:49 21:33
21:15 21:29 22:07 23:49
       
HAYDARPAŞA - ADAPAZARI
H.PAŞA İZMİT ARİFİYE ADAPZR
05:20 07:15 08:00 08:13
06:25 08:13 09:01 09:14
07:25 09:08 09:43 09:54
08:15 10:01 10:44 10:57
10:40 12:31 13:10 13:23
12:40 14:26 15:06 15:19
13:20 15:06 15:50 16:03
15:10 17:00 17:40 17:53
16:30 18:28 19:15 19:28
18:00 19:50 20:29 20:46
19:45 21:32 22:12 22:25
21:30 23:12 23:52 00:05
 

Aktif Ziyaretçi: 534 | Bugün Tekil: 1665 | Bugün Çoğul: 51516 | Online Yazarlar : Sitede hiç Yazar yok / Son 5 dk. içinde

2009 © Sakarya Bölge Haber
Web sitemizdeki içeriğin tamamının ya da bir kısmının izinsiz kullanımı yasaktır. Hak ihlali sonucu yasal mercilere başvurulacaktır
En iyi görüntü için 1280 X 1024 ekran çözünürlüğü ve IE8  tavsiye ediyoruz..