Güncel
Politika
Yaşam
Sağlık
Eğitim
Kültür
Foto Galeri
Genel
Magazin
Duyuru
Ekonomi
Spor
 

Bakış

Abdullah YALÇIN

Çocuklarmız


Yazı Boyutu: 
Çocuklarmız

Çocuklarımızı Barışın ve Adaletin Egemen Olduğu Bir Dünyada Yetiştirmek İstiyoruz


            Dünyayı yaşanabilir kılan barış ve adalettir. Barışın kavram olarak      anlamını yitirdiği bir dünya, devletlerin imkânlarını halkının refahına değil güvenliğine harcamalarına sebep olmaktadır. Güvenliğe harcanan her kuruş, eğitimden, sağlıktan, refah düzeyinden kırpılmaktadır. Birbirinden emin olmayan uluslar, savaşın, nefretin, öfkenin pençesinde, zulmün karanlığında travmaların biçimlendirdiği kalitesi düşük bir yaşamı sürdürmektedir. Bu kaotik ortamdan en çok etkilenen ise çocuklarımızdır. Barışın, sevginin, paylaşmanın, yaşama sevincinin egemen olduğu bir dünyayı oluşturmak, bugünün çocuklarını savaşın, nefretin etkilerinden korumakla mümkündür.

 

           Filistin’de okulları bombalanan, sıra arkadaşları vahşice öldürülen çocukların bir ömür bu vahşetin etkisinden kurtulması mümkün değildir. Bugünden dünyada vicdanını yitirmemiş bir kimse kalıp kalmadığının arayışı içerisine giren Filistinli çocukların vicdan arayışı, ömürlerinin sonuna kadar devam edecektir. Şehit Filistinli çocukların yıkıntılar arasındaki cesetlerini gören, hayatta kalabilenlerin ekmek arayışını, su arayışını, sıcak bir yatak arayışını ekranlardan gözü yaşlı seyreden kendi çocuklarımızın dünyanın geleceğiyle ilgili umutsuzluklarını gidermek nasıl mümkün olacaktır?

 

           İsrail’in Gazze’de okullara ve evlere düzenlediği hava ve kara saldırılarında 400’ü çocuk ve kadın olmak üzere 1300’ün üzerinde masum insan hayatını kaybetmiş, 5 bini aşkın kişi ise yaralanmıştır. Bu bir insanlık suçudur. Özellikle çocuk ve masum insanları hedef alan ve son saldırılarla barıştan yana olmadığını ortaya koyan İsrail’i lanetliyoruz.

Çocuklarımızı Barışın ve Adaletin Egemen Olduğu Bir Dünyada Yetiştirmek İstiyoruz

 

            Bu arada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle, ölen Filistinliler anısına okullarda saygı duruşunda bulunulması ve yardım kampanyası başlatılması takdire şayandır. Bu duyarlı davranışından dolayı Bakanlık yetkililerine teşekkür ediyoruz.

 

 


27  Ocak  2009 - 23:22:45 - 15 günlük
Ekleyen:
Abdullah YALÇIN

Yorumlayan: [1] [Yazdır]

Yorum yap


Yorumlar:  

Yazan: abdülkadir  - IP kayıtlı

03.02.2009 - 09:29:11

abdullah hocam yazılarınızın devamını bekliyoruz.bir vesileleyle görüşelim bari, selam ile abdülkadir

Sayfa: 1
 
Yazara Ait Diğer Yazılar
• Çocuklarmız

▼  reklam  ▼

Reklam ver


Yeni Köşe Yazıları
• Herkese Merhabalar (İzzettin KÖMÜRCÜ)
• Çocuklarmız (Abdullah YALÇIN)

En Çok Okunan Yazılar
• Çocuklarmız (Abdullah YALÇIN)
• Herkese Merhabalar (İzzettin KÖMÜRCÜ)


Reklam ver 


Yakında

ABDULLAH ARİF
 
Editörden


Yakında

EditörReklam ver


Kontrol Paneli
Kontrol Paneli Giriş
 
     
 
 

2009 © Sakarya Bölge Haber
Web sitemizdeki içeriğin tamamının ya da bir kısmının izinsiz kullanımı yasaktır. Hak ihlali sonucu yasal mercilere başvurulacaktır
En iyi görüntü için 1280 X 1024 ekran çözünürlüğü ve IE7  tavsiye ediyoruz..